niedziela, 31 maja 2020
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt


75-LECIE MKS ORZEŁ PRZEWORSK
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
wtorek, 05 maja 2020 09:26
75-LECIE MKS ORZEŁ PRZEWORSK.

W imieniu całej społeczności Przeworska składam serdeczne gratulacje MKS Orzeł Przeworsk z okazji 75. rocznicy powstania Klubu. Okres tak bogatej tradycji sportowej, to wysiłek wielu pokoleń działaczy, zawodników, trenerów i osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół sportu w Przeworsku. Dzisiejszy Jubileusz jest wyjątkową okazją do podsumowania działalności Klubu, złożenia podziękowania jego założycielom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni minionych lat przyczynili się do rozwoju sportu w naszym mieście.


MKS Orzeł Przeworsk jest nierozerwalnie związany z naszym grodem, wrósł w jego historię, znalazł trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń przeworskich kibiców. Z dumą i radością obserwujemy kolejne osiągnięcia naszych sportowców, jednocześnie wiernie kibicując podczas trudniejszych momentów.

Sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi, uczy wygrywać i godnie znosić porażki. Sport to nie tylko magia zawodów, wygranych meczy, wzruszeń, ale przede wszystkim twarda szkoła życia. I za ten trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce włożone w pracę z naszą młodzieżą wszystkim trenerom, działaczom, pracownikom i władzom Klubu składam serdeczne podziękowania. Jak mawiał niegdyś wspaniały trener piłkarski Kazimierz Górski: Jedni rodzą się do skrzypiec, inni do munduru. Ja urodziłem się dla piłki. Cieszę się, że tak wielu Przeworszczan również urodziło się dla piłki i dla naszego klubu poświęciło znaczną część swojego życia. To m.in. dzięki Wam, dzisiaj możemy wspominać i z radością obchodzić ten piękny jubileusz.

 

Niech kolejne lata obfitują w nowe talenty, a podejmowany wysiłek będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Burmistrz Miasta Przeworska
Leszek Kisiel

 

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt