niedziela, 8 grudnia 2019

2 MLN ZŁ NA REMONT ULICY PONIATOWSKIEGO I SOBIESKIEGO
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
środa, 27 listopada 2019 13:30
2 MLN ZŁ NA REMONT ULICY PONIATOWSKIEGO I SOBIESKIEGO.

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel podpisał z Wojewodą Podkarpackim umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych remontu ulic Józefa Poniatowskiego i Jana III Sobieskiego. Planowana wartość inwestycji to 2 021 460,00 zł. Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych pokryje połowę kosztów czyli 1 010 730,00 zł.

Na głównych ciągach dróg ul. Poniatowskiego i Sobieskiego zaplanowano roboty przygotowawcze oraz roboty ziemne. Kolejno wykonane zostaną podbudowy: warstwa odcinająca zagęszczana mechanicznie pod chodniki, zjazdy i zatoki, podbudowa betonowa, podbudowa z kruszywa łamanego. Inwestycja obejmie ułożenie krawężników betonowych, obrzeży, chodników z kostki brukowej, ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej wzmocnionej siatką szklano – węglową. Wymianie ulegną wpusty deszczowe z osadnikami i przykanalikami oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome. W ramach zadania na długości prawie 1300 m zostanie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą, chodnik o szerokości 2,15 m, a także zostaną przebudowane trzy skrzyżowanie.