niedziela, 8 grudnia 2019

Wpisany przez Wojciech Pieniążek
czwartek, 14 listopada 2019 11:51
UCZNIOWIE ODEBRALI STYPENDIA.

W środę 13 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku uzdolnieni uczniowie miejskich szkół odebrali stypendia, w ramach obowiązującego od 2008 r. „Przeworskiego systemu stypendialnego dla uczniów rozwijających swoje uzdolnienia”. Celem wspomnianego systemu jest wsparcie uczniów wybitnie zdolnych wykazujących się pracą, aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły oraz społeczności lokalnej.

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Majba, a także z-ca burmistrza Wojciech Superson i Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, po obejrzeniu programu artystycznego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, wręczyli wyróżnienia. Stypendialne dyplomy otrzymało 87 uczniów: ze Szkoły Podstawowej nr 1 - 35 uczniów, ze Szkoły Podstawowej nr 2 - 35 uczniów, ze Szkoły Podstawowej nr 3 - 5 uczniów oraz Gimnazjum nr 1 - 8 uczniów.

31. wyróżnionych otrzymało stypendium za wybitne osiągnięcia, a 56. za wyniki w nauce. Uczniowie, aby otrzymać nagrodę za szczególne wyniki w nauce musieli uzyskać minimalną średnią ocen 5,4. Wybitne osiągnięcia uczniów, oprócz średniej ocen 4,8, powinny sięgać szczebla powiatowego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego w konkursach przedmiotowych i sportowych. Frekwencja nie może być niższa niż 80% obecności w szkole.

Stypendia przyznawane są na okres 10 miesięcy. Łączna kwota wszystkich przyznanych gratyfikacji za rok 2018/2019 wynosi 60 900,00 zł. Wyróżnieni otrzymają je w dwóch transzach: pierwsza wypłacona będzie do 15 listopada 2019 r., a druga do 28 lutego 2020 r. Od początku Przeworskiego systemu stypendialnego już 721 zdolnych przeworskich dzieci i młodzieży otrzymało stypendium, co łącznie daje kwotę 394 500,00 zł.

Szczególne wyniki w nauce:
Weronika Ślęk, Milena Drzystek, Gabriela Garus, Dominika Sekreta, Milena Piwko, Jagoda Sznaj, Antonina Szlachta, Julia Głąb, Małgorzata Horodecka, Maciej Wiśniowski, Katarzyna Kotlińska, Karolina Fryźlewicz, Jakub Kmiecik, Gabriela Fołta, Daria Uberman, Anna Cybulak, Jakub Łabuz, Iga Buczek, Amelia Cedzidło, Kinga Dołęgowska, Anastazja Pasierbiewicz, Patrycja Pinowska, Oliwia Tonia, Zofia Dziki, Karolina Porada, Emilia Uberman - Stącel, Anna Nykiel, Jakub Kolczak, Karol Ochyra, Hanna Sochacka, Julia Lech, Julia Cieleń, Milena Leja, Julia Panek, Zuzanna Ruchel, Marcin Chmura, Szymon Bawor, Jakub Jedynak, Karolina Osmyk, Hubert Najda, Wiktoria Dryla, Karina Zaręba, Jakub Bratko-Makaran, Julia Cybulak, Michał Świtalski, Kinga Walaszek, Jakub Wielgus, Marcin Sławiński, Nikola Wojtas, Julia Rachwał, Małgorzata Drabik, Sylwester Leja, Edyta Lemiech, Aleksander Kowalik, Kamil Morawski, Julia Półtorak

Wybitne osiągnięcia:
Małgorzata Nowosiad, Martyna Preisner, Gabriela Harpula, Kinga Pieniążek, Filip Panek, Maja Sznaj, Weronika Dryniak, Hanna Markowicz, Aleksandra Tworek, Kamil Janas, Maja Walczak, Jakub Karaś, Martyna Stelmach, Urszula Kojder, Barbara Kojder, Oliwia Kilijan, Fabian Ofiara, Aleksandra Mazur, Bartosz Sebzda, Karol Frankowski, Arkadiusz Motyka, Milena Kolano, Ignacy Szpunar, Julia Cyburt, Lena Majczak, Anna Janusz, Amelia Sobiegraj, Jakub Wieliczko, Zofia Markowicz, Konrad Schram, Maria Wojnarowicz