piątek, 6 grudnia 2019

czwartek, 29 sierpnia 2019 12:17
BĘDZIE KOLEJNY ETAP BUDOWY NOWEGO ODCINKA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 835 OD RONDA GWIZDAJ DO RONDA WĘGIERSKA W PRZEWORSKU.

W czwartek 29 sierpnia br. w Przeworsku odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów Powiatu Przeworskiego z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem na temat możliwości rozwoju w naszym powiecie. Jednym z głównych tematów była dyskusja o modernizacji drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin-Przeworsk-Grabownica Starzeńska. Pan Marszałek W. Ortyl poinformował, że w planach modernizacji ujęta jest budowa nowego odcinka drogi 835, a przetarg powinien być ogłoszony w pierwszym kwartale 2020 roku.

W spotkaniu uczestniczyła Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, Starosta Bogusław Urban oraz wójtowie i burmistrzowie naszego powiatu. Obecnie firma projektowa przekazała burmistrzowi do zaopiniowania projekt budowy nowego odcinka od ronda Gwizdaj, poprzez rondo Studziańska do ronda Węgierska, a następnie przebudowy do granic miasta i dalej w kierunku Kańczugi.