piątek, 22 listopada 2019

NOWOCZESNA BIBLIOTEKA - KOLEJNA INWESTYCJA W PRZEWORSKU
piątek, 19 lipca 2019 14:14
NOWOCZESNA BIBLIOTEKA - KOLEJNA INWESTYCJA W PRZEWORSKU.

Miasto Przeworsk czeka kolejna, znacząca inwestycja w infrastrukturę kultury. "Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku" to nazwa określonego we wniosku o dofinansowanie zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 1 866 226,00 zł. Dotacja w wysokości 1 399 667,00 zł., przy wymaganym 25 procentowym wkładzie własnym 466 559,00 zł.

W pracę nad wnioskiem w sposób szczególny zaangażowany był dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku Pan Henryk Prochowski, zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Pan Wojciech Superson oraz Pani Renata Curzytek. Dzięki ich fachowości i kompetencjom wniosek o dofinansowanie został oceniony bardzo wysoko i w ogólnej lokacie uzyskał 4 miejsce i 1,4 mln dotacji. Projekt przewiduje modernizację całego budynku biblioteki, przebudowę pomieszczeń na parterze, nowych sal i magazynów. Budynek uzyska windę, nową elewację, okna, izolację pionową i nowoczesne wyposażenie.