wtorek, 16 lipca 2019

KONKURS "POMAGAM PRZYRODZIE" ROZSTRZYGNIĘTY
Wpisany przez Wiktor Janusz
piątek, 14 czerwca 2019 11:26
KONKURS "POMAGAM PRZYRODZIE" ROZSTRZYGNIĘTY.

Burmistrz Miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel  powołał komisję konkursową do oceny zgłoszonych karmników i domków dla owadów oraz wyłonienia zwycięzców, zgodnie z regulaminem konkursu. W skład komisji wchodzili: Pani Agnieszka Nowak i Pan Damian Nowak -  przyrodnicy z Magurskiego Parku Narodowego, Pan Stanisław Żyła - wieloletni Prezes Koła Pszczelarzy w Przeworsku,  Witold Adrian - Koordynator Projektu i Renata Chomik - architekt krajobrazu, Asystent Koordynatora Projektu z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Przeworska. Do konkursu wpłynęło 54 prace z Polski i Słowacji, w tym: 34 prace w kategorii domek dla owadów pożytecznych i 20 prac w kategorii karmnik przyjazny zwierzętom (ptakom).Przy ocenie prac komisja konkursowa oceniała między innymi: funkcjonalność karmnika/domku dla ptaków/owadów, pomysłowość i oryginalność, zastosowane materiały i ich bezpieczeństwo dla ludzi oraz środowiska, pracochłonność wykonania i staranność i estetyka wykonania. Spośród zgłoszonych do konkursu prac komisja wyłoniła laureatów w każdej z kategorii. Z uwagi na ilość zgłoszonych prac komisja przyznała liczne wyróżnienia. LISTA ZWYCIĘZCÓW.