wtorek, 23 kwietnia 2019

ZADBAJMY WSPÓLNIE O CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK!
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
czwartek, 11 kwietnia 2019 08:04
ZADBAJMY WSPÓLNIE O CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK!.

W marcu przystąpiono do zrobienia generalnych porządków na miejskich działkach zlokalizowanych pomiędzy Osiedlem Sobieskiego a drogą krajową E-94. Przy dużym nakładzie sił i kosztów pracownicy Przeworskiej Gospodarki Komunalnej zebrali sporą ilość zalegających odpadów - zwłaszcza budowlanych, wykosili zeszłoroczne trawy, wykarczowali krzewy oraz wyrównali teren. Na terenach ustawiono oznakowania informujące o tym, że są to tereny należące do Gminy Miejskiej Przeworsk i obowiązuje na nich zakaz wysypywania śmieci pod karą grzywny do 5000 zł.

Niestety, w miniony weekend doszło do aktów wandalizmu i zamontowane tablice skradziono wraz ze słupami mocującymi. Na oczyszczonych terenach ponownie pojawiły się śmieci zwłaszcza w okolicach ogrodów działkowych.

Apelujemy do mieszkańców, aby każdą zauważoną próbę prowadzącą do ponownego zdegradowania nie tylko tych terenów zgłaszać Policji lub do Straży Miejskiej tel. 661 118 433 w godzinach od 7 -22 tel. 16 648 82 92.
Zadbajmy wspólnie o czystość i porządek, nie bądźmy obojętni na przejawy wandalizmu i zanieczyszczania środowiska w którym żyjemy.