wtorek, 23 kwietnia 2019

piątek, 05 kwietnia 2019 13:31
II EDYCJA WARSZTATÓW „MAGIA FILCOWANIA” PRZEPROWADZONYCH W PRZEWORSKU I W GIRALTOWCACH K/SVIDNIKA.

Już po raz drugi Urząd Miasta Przeworska oraz Agencja Rozwoju Regionalnego w Svidniku na Słowacji w ramach projektu „Zapomniane rękodzieło pogranicza” zorganizowała w dniach od 15 do 16 lutego oraz 29 do 30 marca 2019 r. warsztaty filcowania.

Twórcza nauka i zabawa, z naturalnym surowcem – wełną, okazała się dla uczestników warsztatów niesamowitym nowym doświadczeniem. Uczestnicy projektując nakrycia głowy; czapki, kapelusze, toczki wykazali duże zaangażowanie, kreatywność i fantazję, tworząc według własnych, indywidualnych upodobań. Każdy projekt, barwy, wzory i kształty był inne i niepowtarzalne, dobierane starannie, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów filcowania. Efekty pracy okazały się zaskakujące, a w końcowym etapie ich piękno wynagrodziło trud długotrwałego, ręcznego pocierania mokrej, namydlonej wełny. Panująca moda na odzież i ozdoby filcowe, jak również naturalne właściwości filcowanych tkanin, wzbudziły duże zainteresowanie i aktywność młodszych i starszych uczestników warsztatów, zaszczepiając w nich zmiłowanie do tego typu rękodzieła.