niedziela, 24 marca 2019

PROJEKT INTERREG - ARTISTIC
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
czwartek, 07 marca 2019 12:58
PROJEKT INTERREG - ARTISTIC.

W środę 6 marca Burmistrz Miasta Przeworska wziął udział w konferencji w ramach projektu Interreg - Artistic, pn. „Dziedzictwo kulturowe jako ważny element lokalnego i regionalnego rozwoju”. Głównym zadaniem projektu ARTISTIC jest zidentyfikowanie, wybór i waloryzacja najbardziej obiecującego niematerialnego dziedzictwa kulturowego w celu wzmocnienia tożsamości i rozwoju obszaru Europy Centralnej.

Założeniem projektu ARTISTIC jest zmiana dotychczasowych warunków, poprawa relacji między operatorami kultury, społeczeństwem i operatorami finansowymi oraz wsparcie tych grup w celu poprawy jakości ich działań w odniesieniu do waloryzacji niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz zwiększenia trwałości lokalnych/regionalnych projektów. Model wypracowywany w ramach projektu ARTISTIC ma na celu z jednej strony poprawę kompetencji operatorów niematerialnego dziedzictwa kulturowego w zakresie wdrażania i rozwijania projektów o większej zdolności biznesowej, a z drugiej strony pomoc w tworzeniu okazji umożliwiających dopasowanie pomysłów z zakresu niematerialnego dziedzictwa kulturowego do oczekiwań potencjalnych inwestorów, łącząc w ten sposób aspekty kulturowe i marketingowe.

Podczas spotkania burmistrz Leszek Kisiel podpisał porozumienie o współpracy partnerskiej na realizację zadania pod nazwą: Punkt Wsparcia Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w ramach projektu ARTISTIC, finansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Central Europe.