wtorek, 20 listopada 2018

RATUJMY NAGROBKI - KWESTA PODLICZONA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
poniedziałek, 05 listopada 2018 14:06
RATUJMY NAGROBKI - KWESTA PODLICZONA.

Już po raz dziewiąty w dzień Wszystkich Świętych 1 listopada, harcerki i harcerze z Kresów kwestowali w ramach akcji „Ratujmy nagrobki”. Pogodna aura sprzyjała również pozytywnym nastrojom, jak i hojności przeworszczan i gości odwiedzających nasze miasto. Na ratowanie zabytkowych nagrobków harcerze uzbierali podczas tegorocznej akcji 6 550,00 zł.

Inicjatorzy kwesty planują, aby zebrana kwota przeznaczona została na renowację nagrobków patriotów w służbie Niepodległej. Osobą odpowiedzialną i pomysłodawczynią akcji, była phm Agnieszka Bernacka, natomiast organizatorem Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.