wtorek, 20 listopada 2018

KOLEJNE ULICE ZYSKAŁY NOWĄ JAKOŚĆ
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
piątek, 19 października 2018 15:14
KOLEJNE ULICE ZYSKAŁY NOWĄ JAKOŚĆ.

W toku prac inwestycyjnych obejmujących modernizacje dróg i chodników w Przeworsku, dzięki staraniom Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, dobiegły końca roboty na ul. Nad Stawem oraz II etap ul. Ogrodowej.

Mieszkańcy ul. Nad Stawem mogą cieszyć się już z drogi dojazdowej do swoich domów. Zgodnie z planem powstała tam nowa nawierzchnia asfaltowa o powierzchni 1 450 m2. Otaczają ją krawężniki betonowe na długości 222 mb, dodatkowo powstało 180 m2 chodnika z nawierzchni brukowej. Wartość prac wg umowy z wykonawcą PBDIS "BUDINSTEL" z Przeworska wyniosła 211 607,41 zł.

Do wymienionej w poprzednim roku na ul. Ogrodowej nawierzchni brukowej chodnika dołączyła nowa nawierzchnia drogowa. W ramach inwestycji położona została nawierzchnia bitumiczna o powierzchni 1188 m2 oraz nawierzchnia brukowa - 82 m2. Wykonane zostało także 130 m2 krawężników betonowych. Wartość II etapu prac wyniosła 114 530,88 zł, natomiast łącznie przez ostatnie dwa lata koszt modernizacji ul. Ogrodowej to: 144 497,03 zł. Wykonawcą robót była firma DRO - BRUK Bogdan Wojtuń Gniewczyna Tryniecka.