niedziela, 23 września 2018

TOMASZ JURKIEWICZ Z KOLEJNYM MISTRZOWSKIM TYTUŁEM
Wpisany przez Wiktor Janusz
piątek, 22 czerwca 2018 11:59
TOMASZ JURKIEWICZ Z KOLEJNYM MISTRZOWSKIM TYTUŁEM.

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel w środę 20 czerwca spotkał się z sekc. Tomaszem Jurkiewiczem - reprezentantem Podkarpacia Strażaków PSP w tenisie stołowym, który wraz z drużyną zdobył tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP 2018. W spotkaniu uczestniczyła również Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska oraz bryg. Dariusz Homa wiceprezes SKP „STRAŻAK” w Rzeszowie.

Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z Podkarpacia po raz kolejny okazała się najlepsza w Polsce w dyscyplinie tenisa stołowego, nie dając szansy rywalom. Sekc. Tomasz Jurkiewicz ratownik z Komendy Powiatowej PSP w Przeworsku wraz z Krzysztofem Marcinowskim i Sebastianem Lubasiem (obaj z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie) wywalczyli złoty medal XXXV Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym, rozegranych w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie w woj. lubuskim.

Podczas spotkania burmistrz Leszek Kisiel pogratulował przedstawicielowi naszego miasta wspaniałych wyników sportowych oraz życzył powodzenia i dalszych sukcesów, wręczając zawodnikowi okolicznościowy upominek.

Tomasz Jurkiewicz pełniący służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Przeworsku, przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w 6 klasie szkoły podstawowej. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w tej dziedzinie:

Kariera zawodnicza w rozgrywkach PZTS
Rywalizacja klubowa zespołowa:
- sezon w III lidze Orzeł Przeworsk – awans do II ligi – wiek juniora,
- 2 sezony w II lidze Orzeł Przeworsk – wiek juniora (indywidualnie złote i srebrne medale mistrzostw województwa),
- 3 sezony w I i II lidze w AZS Rzeszów (indywidualnie udział w czterech turniejach ogólnopolskich seniorów),
- 2 sezony w II lidze Kielnarowa,
- sezon w III lidze Mielec – Grający trener – awans do 2 ligi,
- 5 sezonów strzelec Frysztak – 1 sezon awans do II ligi (3 razy z rzędu mistrzostwo II ligi), w 3 sezonie awans do I ligi (grający trener),
- 2 sezony w II lidze i awans do I ligi Pegaz Łańcut (indywidualnie ponad 50% wygranych),
- obecny sezon w III lidze Strażak Pruchnik.
Osiągnięcia indywidualne:
- juniorskie tytuły mistrza i wicemistrza województwa,
- srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski drużynowo i w deblu.
- medale Mistrzostw Województwa Podkarpackiego.

Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym:
- 2010 - XXVII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Ustka - 1 miejsce drużynowo i 4 miejsce indywidualnie.
- 2011 - XXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Częstochowa - 1 miejsce drużynowo i 4 miejsce indywidualnie.
- 2012 - XXIX Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Wysokie Mazowieckie - 1 miejsce drużynowo i 5 miejsce indywidualnie.
- 2013 - XXX Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Ostróda - 1 miejsce drużynowo.
- 2014 - XXXI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Rzeszów - 1 miejsce drużynowo i 5 miejsce indywidualnie.
- 2015 - XXXII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Bytom - 1 miejsce drużynowo.
- 2016 - XXXIII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym - Władysławowo - 1 miejsce drużynowo.
- 2017 – XXXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym – Augustów – 1 miejsce drużynowo
- 2018 - XXXV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym – Drzonków – 1 miejsce drużynowo

Inne zawody krajowe:
- 2015 - Turniej Ogólnopolski „Grubba Cup” - Warszawa - 2 miejsce indywidualnie.

Zawody międzynarodowe:
- 2011 - XIV Mistrzostwa Świata Policjantów i Strażaków – Nowy Jork - 9 miejsce indywidualnie.
- 2014 - V Europejskie Mistrzostwa Strażaków i Policjantów - Bruksela - 2 miejsce indywidualnie i 2 miejsce w grze podwójnej.
- 2016 – VI Europejskie Mistrzostwa Strażaków i Policjantów – Huelva (Hiszpania) – 2 miejsce indywidualne i 4 miejsce w grze podwójnej

Skład Drużyny: Krzysztof MARCINOWSKI (KM PSP Rzeszów) - zawodnik, Sebastian LUBAŚ (KM PSP Rzeszów) - zawodnik, Tomasz JURKIEWICZ (KP PSP Przeworsk) - zawodnik. Sztab szkoleniowy: Stanisław MAGDA (KM PSP Rzeszów) - Szkoleniowiec Reprezentacji, Dariusz HOMA (KP PSP Przeworsk) - Kierownik Reprezentacji.