czwartek, 19 lipca 2018

WICEMISTRZYNI EUROPY W KARATE U BURMISTRZA
Wpisany przez Wiktor Janusz
piątek, 22 czerwca 2018 12:45
WICEMISTRZYNI EUROPY W KARATE U BURMISTRZA.

W ubiegłą środę Burmistrza Miasta Przeworska odwiedziła wicemistrzyni Europy w Karate Kyokushin Karolina Barylak. W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, sensei Dariusz Walas oraz zawodnik Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin Filip Hawro.

Podczas miłego spotkania uczestnicy Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w Warnie opowiadali o walkach w turnieju, wrażeniach i nowych doświadczeniach oraz o udziale w Mistrzostwach Świata w Japonii.

Burmistrz Leszek Kisiel od wielu lat wspiera działalność Przeworskiego Klubu Karate. Również dzięki dofinansowaniu ze strony miasta karatecy mieli możliwość uczestniczyć w prestiżowej imprezie sportowej w Japonii, czy innych mistrzowskich starciach. Karolina Barylak znalazła się w gronie tegorocznych stypendystów, zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, biorąc pod uwagę znaczenie danego sportu dla Gminy Miejskiej Przeworsk. Burmistrz pogratulował zawodniczce wspaniałych osiągnięć na arenie międzynarodowej i zapewnił o dalszej pomocy i wsparciu dla Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin.

19 i 20 maja 2018 roku w Warnie w Bułgarii odbyły się 32 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W turnieju zmagało się ponad 600 zawodników z 26 państw Europy. Do Warny pod opieką sensei Dariusza Walasa pojechało i wystartowało w konkurencji kumite troje naszych zawodników: Karolina Barylak, Paulina Pawlak i Filip Hawro. Tylko Karolina wróciła z pucharem stając po raz kolejny na podium Mistrzostw Europy i tym razem zdobywając drugie miejsce.