poniedziałek, 19 sierpnia 2019

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PRZEWORSK - MOJE MIASTO”.
czwartek, 17 maja 2018 08:30
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PRZEWORSK - MOJE MIASTO”..

15 maja 2018 roku w ratuszu odbyło się wręczenie nagród Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Przeworsk - moje miasto”. Konkurs organizowany przez Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku zgromadził również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 i Przedszkola Miejskiego nr 3.

Tematem plastycznych zmagań było miasto Przeworsk jako nasza mała ojczyzna. Młodzi artyści, czasami również przy pomocy rodziców, na kartki papieru oraz mini makiety przenieśli swoje skojarzenia i symbole miasta. W pracach pojawiają się m.in. ratusz, przeworskie słonie, kopiec tatarski, Przeworska Kolejka Wąskotorowa, a nawet przeworskie podziemia. Komisja konkursowa podkreślała, że twórczość przedszkolaków była bardzo różnorodna i starannie wykonana. Dzieci zostały nagrodzone w czterech grupach: 3 latki, 4 latki, 5 latki i 6 latki. Wyrównany poziom prac sprawił, że było wiele miejsc ex aequo.

Podczas rozdania nagród obecny był zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson, który pogratulował dzieciom, wyraził dumę z tak zdolnego najmłodszego pokolenia oraz podziękował organizatorom konkursu i wszystkim zaangażowanym. Wystawę konkursową można zobaczyć w Galerii Magistrackiej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.30.