niedziela, 18 listopada 2018

FINAŁ POWIATOWEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Wpisany przez Wiktor Janusz
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 09:24
FINAŁ POWIATOWEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

W dniu 26 kwietnia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku, Burmistrz Miasta Przeworska, Straż Miejska i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku oraz ratownictwo medyczne SP ZOZ w Przeworsku zorganizowali Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Turniej odbywał się na obiektach sportowych MOSiR-u przy ul. Misiągiewicza. Znaczącej pomocy w organizacji udzieliły również: Gimnazjum Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przeworsku.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa, propagowanie bezpiecznych zachowań, promowanie roweru jako środka transportu oraz pogłębianie wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Zawody składały się z kilku części: teoretycznej - testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zachowań na skrzyżowaniach oraz praktycznej - jazdy na rowerze po torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii szkół podstawowych podium zdobyły:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Dębowie,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Grzęsce.

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce Gimnazjum w Gniewczynie Łańcuckiej,
II miejsce Gimnazjum w Gaci,
III miejsce Gimnazjum w Grzęsce.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród dla zwycięzców byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Burmistrz Miasta Przeworska, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Wójt Gminy Gać, Stowarzyszenie Przeworsk-Powiat Bezpieczny, Wójt Gminy Przeworsk, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz IPA region przeworski, Wójt Gminy Tryńcza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku. Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

Gratulujemy uczestnikom i składamy serdeczne podziękowania sponsorom oraz organizatorom za pomoc. Galeria zdjęć