niedziela, 21 października 2018

BUDOWA ZJAZDU AUTOSTRADOWEGO WĘZŁA PRZEWORSK OFICJALNIE ROZPOCZĘTA
poniedziałek, 12 marca 2018 22:15
BUDOWA ZJAZDU AUTOSTRADOWEGO WĘZŁA PRZEWORSK OFICJALNIE ROZPOCZĘTA.

12 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste i zarazem symboliczne wbicie łopaty rozpoczynające strategiczną inwestycję dla miasta Przeworska, tj. budowę łącznika autostradowego od „węzła Przeworsk” do połączenia z drogą krajową nr 94 w miejscowości Gwizdaj.

Wśród osób otwierających tę inwestycję byli obecni Adam Hamryszczak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Piotr Pilch Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Anna Schmidt – Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, prezesi spółek tworzących konsorcjum wykonawcze tej inwestycji - firm MPDiM i Wolmost. W uroczystości uczestniczyli również Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kojder oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Ruchała.

Ks. proboszcz Andrzej Kołodziej poświęcił miejsce rozpoczęcia budowy i życzył, aby po zakończeniu służyła jak najlepiej mieszkańcom miasta i gminy Przeworsk. W swoim wystąpieniu burmistrz Leszek Kisiel po raz kolejny podkreślił wagę i znaczenie tej inwestycji dla polepszenia układu komunikacyjnego miasta i możliwości rozwoju. Wartość rozpoczętej inwestycji to 23,5 mln złotych.

Z treścią kompletnej dokumentacji ws. "Budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835...." można zapoznać się w Wydziale Nieruchomości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15, pokój 566, V piętro, w godzinach pracy urzędu.