poniedziałek, 18 grudnia 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ
wtorek, 28 listopada 2017 15:06
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ.

Dzień 14 listopada uznany jest za Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W ubiegłą sobotę Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Powiatowe Koło w Przeworsku obchodziło swoja uroczystość. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia „Za zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Przeworsku”. Złotą odznakę honorową, z rąk członków Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Danuty Zaremby oraz Grzegorza Grabonia odebrał burmistrz Leszek Kisiel, natomiast w podziękowaniu za współpracę i pomoc srebrną odznaką honorową wyróżniona została Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać referatu lek. neurolog Małgorzaty Szubert – Walczak nt. chorób neurologicznych u cukrzyków, a także mogli podziwiać występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej.