poniedziałek, 18 grudnia 2017

XV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE 2017
Wpisany przez Wiktor Janusz
piątek, 15 września 2017 10:14
XV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE 2017.

14 września 2017 r. w Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie odbył się finał etapu wojewódzkiego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017. Na szczeblu naszego województwa wyróżniony II miejscem został przeworszczanin pan Adam Śliwa.

W uroczystości uczestniczył zastępca burmistrza Wojciech Superson, który przekazał laureatowi nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Przeworska – podkaszarkę elektryczną, wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

W 2017 roku w województwie podkarpackim w konkursie udział wzięło 168 gospodarstw indywidualnych, w tym 10 z Przeworska. W wyróżnionym gospodarstwie pana Adama Śliwy o areale 300 ha uprawiana jest pszenica, kukurydza i rzepak. Użytkowany sprzęt rolniczy jest w pełnym segmencie dostosowany do prowadzonej produkcji. Ponadto gospodarstwo posiada własną suszarnię zbóż.

Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a dotychczas wzięło w nim udział ponad 17 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników, jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.