piątek, 23 czerwca 2017

Wpisany przez Wiktor Janusz
wtorek, 23 maja 2017 14:25
GDZIE JEST PROROK?.

20 maja br. w Przeworsku odbyła się miejska gra terenowa “Gdzie jest Prorok?” Okazją do zorganizowania takiego przedsięwzięcia stała się 30. rocznica narodzin dla nieba Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Wspólnota oazowa przy parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku wraz ze swoim moderatorem ks. Mateuszem Rutkowskim, zaproponowała młodym ludziom z miasta Przeworska dzień pełen wrażeń w odkrywaniu osoby ks. Franciszka.

W grze wzięło udział 30 uczestników, na których w różnych punktach miasta czekało 10 wolontariuszy z zadaniami. Zwyciężyli ci, którzy do punktu kontrolnego powrócili najszybciej i mieli komplet wykonanych zadań.Nagrody ufundowali Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz ks. kanonik Jan Miazga. Patronat medialny objęło Radio Fara.W kategorii młodszej wygrali - Lena Szpila, Julia Walaszek, Karol Kmiecik, oraz Jakub Kmiecik, w kategorii starszej - Julia Panek, Amelia Fołta, Wiktoria Ruchała oraz Maria Jarosz. Nagrody i dyplomy wręczyli zastępca Burmistrza Przeworska Wojciech Superson i Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska.