czwartek, 19 lipca 2018
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

poniedziałek, 03 lipca 2017 14:22
DNI MIASTA PRZEWORSKA.

 

DNI PRZEWORSKA 2017 - DZIĘKUJĘ

Gorąco dziękuję wszystkim mieszkańcom Przeworska i sąsiednich miejscowości za wspaniałą, wspólną zabawę podczas święta naszego miasta. Tak liczna obecność na koncertach, to dowód na to, że spełniłem Państwa oczekiwania. Kolejna, już trzecia edycja Dni Przeworska, realizowana zgodnie z moimi zamierzeniami sprawdziła się i wyznaczyła kierunek organizacji tego święta miasta na następne lata.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które uczestniczyły w przygotowaniu i realizacji tych obchodów lub w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego i udanego przebiegu wszelkich imprez.

Dziękuję dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury i pracownikom MOK – bez Państwa udziału i zaangażowania realizacja tak potężnego projektu nie byłaby możliwa. Dziękuję dyrektorowi i pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Sekretarzowi Miasta Przeworska i pracownikom Urzędu Miasta Przeworska, prezesowi i pracownikom Przeworskiej Gospodarki Komunalnej.

Serdeczne podziękowania składam Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, służbom medycznym Falck Medycyna za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Dziękuję partnerom i sponsorom tegorocznych Dni Przeworska: Firmie Cateringowej Galicja, Podkarpackiej Agencji Artystycznej Part Artur Olszański, Muzeum. Zespół Pałacowo – Parkowy, MDM POLSKA Sp. z o.o, Zakładowi pogrzebowemu Tomasz Krzan, Firmie Handlowo Usługowej EZBIT Tomasz Zakonek, Hurtowni Sportowej MAAWSport Przeworsk, Zakładowi Rzeźniczo – Wędliniarskiemu Karol Benbenek, Restauracji "Terapia", Bricomarche, Intermarche, Centrum Handlowe „Majster”, B&P Engineering, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu BUDINSTEL i Gazecie Internetowej Twoje Miasto Przeworsk.

Burmistrz Miasta Przeworska
Leszek Kisiel

 

Dni Przeworska 2017 przeszły do historii!

Po raz trzeci formuła Dni Przeworska zaproponowana przez burmistrza Leszka Kisiela została przyjęta z entuzjazmem i przyciągnęła na stadion miejski tłumy.

Podobnie jak w latach ubiegłych obchody święta naszego miasta rozpoczęły się od zawodów sportowych. Już 2 lipca z samego rana odbyły się Otwarte Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska. Do rywalizacji stanęło 22 zawodników z Lubaczowa, Kańczugi, Jarosławia i Przeworska. Na podium stanęli: Robert Galuch - 4920 pkt, Rafał Czepiel - 3720 pkt oraz Stanisław Norek - 3600 pkt. W kategorii juniorskiej najlepszy był Miłosz Telega (1480 pkt), drugi wynik uzyskał Szymon Leja (780 pkt), natomiast trzecie miejsce zajął Karol Kocur (350 pkt).

W piątkowe popołudnie na Orliku przy ul. Pszennej nie zabrakło emocji. Najpierw o puchar Burmistrza Miasta Przeworska rozegrano tradycyjny już Turniej Piłkarski „6”, do którego zgłosiło się 6 zespołów. Na najniższym stopniu podium uplasował się team „Mik-Fil", drugie miejsce zajęła ekipa „III Schemat", natomiast najlepszą drużyną zostali „Biali Murzyni". Równolegle z zawodami piłkarskimi odbywał się Turniej Koszykówki Trio Basket. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt drugie miejsce zajęły zawodniczki z „PNA", natomiast pierwsze drużyna „FC Baset" W kategorii gimnazjum par mieszanych trzecie miejsce zajęła drużyna „Team Dziki", drugie miejsce „Black Team", natomiast najlepsze okazały się dziewczyny z zespołu „Motylki". W kategorii Open trzecie miejsce zajął team „Biała Mewa”, drugie miejsce przypadło drużynie „Klub Dżentelmenów”, triumfatorami turnieju został zespół „Blender”. W sobotę czekały nas emocje związane z siatkówką. W Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora MOSiR wystąpiło 12 drużyn. Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta. Trzecie miejsce w turnieju zajęła para Wojciech Rusin - Mateusz Hadała, drugie miejsce zespół w składzie Grzegorz Pelc - Aleksander Skibicki, natomiast zwyciężyła para Grzegorz Rusin - Patryk Grendysa.

Sobotnie popołudnie zapowiadało wielkie muzyczne atrakcje. Pogoda niestety w tym roku nie rozpieszczała. Jednak ani deszcz, ani okoliczne burze nie odstraszyły miłośników dobrej muzyki i zabawy. Publiczność na murawie i siedzącą na trybunach przywitał konferansjer Konrad Dudek - dziennikarz i publicysta radiowy i telewizyjny. Jako pierwsi na scenie ok. godz. 19.00 pojawili się Leszcze. Ich energia i humor powoli rozganiał ciemne chmury, aż w końcu na niebie pojawiła się tęcza. Wokalista i frontman Kacper Kuszewski rozbawiał cały czas powiększającą się publiczność swoimi żartami, przekonując, że nie jest to kolejny odcinek ulubionego polskiego serialu. Stadion powoli zapełniał się przed wyczekiwanym występem gwiazdy wieczoru. W końcu Przeworsk przywitała Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Legendarna polska wokalistka oprócz najnowszych piosenek zaśpiewała również najbardziej znane utwory Bajmu takie jak Biała Armia, Noc po ciężkim dniu, Co mi Panie dasz, czy Myśli i słowa. Podczas koncertu przeworska publiczność była świadkiem romantycznej sceny zaręczyn jednej z asystentek Beaty. Artystka wspaniale czuła się na scenie Dni Przeworska, o czym świadczył trzykrotny bis. Zaraz po występie na niebie rozbłysły fajerwerki przygotowane przez firmę Progress. Na zakończenie pierwszego dnia koncertowego do wspólnej zabawy zaprosił zespół Libero Band.

Fotogaleria: 8 lipca 2017 r.

Niedziela przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. W południe grupa 80 rowerzystów stawiła się na starcie V Przeworskiego Rajdu Rowerowego na stadionie miejskim przy ul. Budowlanych. Uczestnicy wyruszyli na wspólną przejażdżkę w 47 kilometrową trasę wiodącą przez: Gorliczynę, Białobrzegi, Żołynię, Grodzisko Dolne, Zalew Czyste, Laszczyny, Gniewczynę do Przeworska. Około godziny 17.30 dotarli do mety na stadionie. Na zakończenie rajdu odbyło się wspólne biesiadowanie przy grillu.

Już od godziny 14.00 wesołe miasteczko było oblegane przez całe rodziny. W tym samym czasie, na stadionie, przeworscy pszczelarze prezentowali wyroby oraz przybliżali swoją pracę i hobby. Tuż po godzinie 15.00 zaprezentowali się aktorzy z grupy „My z Kasztanowej”, skupiającej uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska. W barwnej inscenizacji pt.: „O straszliwym smoku, dzielnym Szewczyku, pięknej królewnie i królu Gwoździku” przedstawili perypetie królewny uwikłanej w intrygę przebiegłej czarownicy, szukając jednocześnie odpowiedzi na odwieczne pytanie - warto mieć, czy być?

Po przedstawieniu odbyła się aukcja obrazów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku. Kolejnymi artystami, którzy zaprezentowali się na scenie był zespół wokalno – instrumentalny „Muzyczny Świat”. Przedstawili utwory z kanonu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, tej współczesnej jak i tej z przed kilkudziesięciu lat.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Przeworska animatorzy MOK i MOSiR przygotowali gry i zabawy. Około godziny 18.00 wystąpił zespół Funky Jobo. Tuż przed koncertem finałowym odbyło się losowanie nagród głównych w loterii Warsztatów Terapii Zajęciowej, które wręczyli Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej Emilia Pelc.

Gwiazdą ostatniego dnia święta miasta był Sławomir. Charyzmatyczny aktor i wokalista przyciągnął na stadion parę tysięcy ludzi. Po koncercie zgodnie z obietnicą przez blisko dwie godziny „Król rock polo” rozdawał autografy i z uśmiechem na twarzy pozował do zdjęć z fanami. Dni Przeworska zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Family Power.

Fotogaleria: 9 lipca 2017 r.

Mamy nadzieję, że Dni Przeworska 2017 były niezapomnianą imprezą, którą wszyscy mieszkańcy jeszcze długo będą wspominać.

 
 

 

 

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt