piątek, 18 sierpnia 2017

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Wpisany przez Wiktor Janusz
piątek, 28 kwietnia 2017 10:39
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

26 kwietnia 2017 roku Burmistrz Miasta Przeworska wraz z Komendą Powiatową Policji w Przeworsku, Strażą Miejską i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Przeworsku zorganizował Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Turniej odbywał się na obiektach sportowych MOSiR-u przy ul. Misiągiewicza.

Znaczącej pomocy w organizacji udzieliły również: Gimnazjum Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Przeworsku. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa, propagowanie bezpiecznych zachowań, promowanie roweru jako środka transportu oraz pogłębianie wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Zawody składały się z kilku części: teoretycznej - testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zachowań na skrzyżowaniach oraz praktycznej - jazdy na rowerze po torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W Finale Powiatowym dla szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Tryńczy, a nasza drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła II miejsce wśród pięciu biorących udział drużyn. W finale dla gimnazjów I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Tryńczy, drużyna przeworskiego gimnazjum uplasowała się na IV miejscu na pięć startujących drużyn.

Dzięki hojności sponsorów, tj. Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Przemyślu, Burmistrza Miasta Przeworska, Starosty Powiatu Przeworskiego, Wójta Gminy Przeworsk, Stowarzyszenia Przeworsk Powiat Bezpieczny oraz International Police Association Oddział Przeworsk ufundowane zostały wartościowe nagrody dla uczestników Turnieju oraz puchary dla szkół. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Wicestarosta Powiatu Przeworskiego Janusz Owsiak, Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku Marek Mendoń, Prezes Stowarzyszenia Przeworsk Powiat Bezpieczny Zbigniew Mierzwa oraz Andrzej Oleszek Prezes IPA Oddział Przeworsk. Składając serdeczne podziękowania sponsorom oraz organizatorom za pomoc, zachęcam inne gminy naszego powiatu do szerszego udziału.