wtorek, 22 maja 2018
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM - DAJ SOBIE SZANSĘ
środa, 26 kwietnia 2017 16:32
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM - DAJ SOBIE SZANSĘ.

Jeżeli masz chwilę wolnego czasu, odrobinę chęci do niesienia pomocy innym, lubisz dzielić się z innymi, to podejmij współpracę z nami i zostań wolontariuszem w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przeworsku. Masz możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce, odkrywanie poczucia sensu pomagania innym, zdobyć nowe doświadczenia „zarażenia” innych swoją energią, oderwanie się od monotonii dnia codziennego, a także możesz zrealizować swoje marzenia czy plany.

 

WOLONTARIAT to bezpłatne, dobrowolne i świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Ogólne zasady wolontariatu reguluje ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, (t. j. Dz. U. z 2016 poz. 1817 z późn. zm.) Art. 43 Ustawy określa, że wolontariusz powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i spełniać wymagania odpowiednie do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń, jeżeli obowiązek posiadania takich kwalifikacji i spełnienia stosownych wymagań wynika z odrębnych przepisów.

Zapraszamy do współpracy studentów oraz absolwentów kierunków praca socjalna (lub osoby które do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyły studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie), którzy chcą zdobyć doświadczenie zawodowe i sprawdzić się w zawodzie pracownik socjalny lub asystent rodziny.

Wolontariuszem do pomocy osobom starszym i schorowanym oraz pomocy dzieciom w nauce w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przeworsku może zostać każdy, kto dobrowolnie i bezpłatnie chce świadczyć pomoc na rzecz innych bez względu na wiek, wykształcenie, status materialny itp. Wolontariuszem może zostać każdy, zarówno student, osoba pracująca jak i emeryt. Nie ma też przeciwwskazań, by pracę wolontariuszy świadczyli bezrobotni, bowiem nie tracą oni przez to statusu osoby bezrobotnej, ani ewentualnego prawa do zasiłku.

Wszystkich zainteresowanych pełnieniem funkcji wolontariusza prosimy o kontakt pod nr telefonu 16 648 72 16 w godzinach pracy ośrodka lub przesłanie swoich danych drogą elektroniczną na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt