wtorek, 22 maja 2018
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

DZIEŃ ZIEMI W SP 3 W PRZEWORSKU
Wpisany przez Wiktor Janusz   
środa, 26 kwietnia 2017 14:00
DZIEŃ ZIEMI W SP 3 W PRZEWORSKU.

Dzień Ziemi to święto specjalne i wyjątkowe. To okazja do podkreślenia, jak ważne jest wspólne działanie na rzecz naszej planety. Z inicjatywy Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. J. Piłsudskiego w Przeworsku - p. Lidii Bułaś w piątek 21.04.2017 r. zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Bliżej Przyrody”.

Celem akcji było promowanie zachowań ekologicznych, dbałość o środowisko naturalne i estetykę otoczenia.

W tym dniu gościliśmy Pana Nadleśniczego Stanisława Zagrobelnego z Nadleśnictwa Oleszyce, który przeprowadził z uczniami edukacyjne zajęcia przyrodnicze na temat znaczenia i funkcji lasów dla człowieka. Nadleśnictwo Oleszyce podarowało materiał szkółkarski do nasadzeń wraz z zaproszeniem uczniów na zajęcia edukacyjne w lesie. Młode sadzonki drzewek i krzewów zostały starannie posadzone pod czujnym okiem Pana Nadleśniczego przez szóstoklasistów wokół szkoły.

W ramach tegorocznych obchodów Dni Ziemi nasi uczniowie wzięli udział w miejskich konkursach o tematyce przyrodniczej. Klasa IV pod kierunkiem wychowawcy i nauczyciela przyrody p. Jerzego Sławińskiego uczestniczyła w Konkursie Przyrodniczym zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przeworsku i Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku zdobywając I miejsce. Dzieci przedstawiły scenki o tematyce ekologicznej: „Rozmowa ryb”, „Pomieszanie epok” i „Łańcuch pokarmowy”. Natomiast uczeń klasy III Jakub Sroka pod kierunkiem wychowawcy p. Barbary Maruszak reprezentował szkołę w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W kierunku natury” zdobywając III miejsce.

Podsumowaniem obchodów Dni Ziemi w naszej szkole była uroczysta akademia, podczas której zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy klasom IV-VI z tytułem „Przyjaciela przyrody”.

 

 

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt