niedziela, 19 listopada 2017

RMF FM ODWIEDZIŁ PRZEWORSK
Wpisany przez Wiktor Janusz
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:08
RMF FM ODWIEDZIŁ PRZEWORSK.

8 kwietnia 2017 roku do Przeworska przyjechał żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM. Od godz. 9.00 przed przeworskim ratuszem pracownicy radia częstowali kawą, herbatą, watą cukrową oraz obdarowywali dzieci balonami i gadżetami. Co godzinę, w faktach RMF FM cała Polska mogła usłyszeć relacje na żywo z Przeworska. Redaktor Paweł Pawłowski i jego goście ciekawie opowiadali o ważnych dla miasta miejscach, tradycjach i wydarzeniach. Kierownik działu obsługi obiektów sportowo-rekreacyjnych MOSiR Anna Kobylińska przedstawiła wizytówkę skansenu „Pastewnik”, który gromadzi zabytki architektury drewnianej z terenu Ziemi Przeworskiej. O Zespole Pałacowo – Parkowym i Muzeum Pożarnictwa opowiadał Wojciech Kruk. Malowniczą trasę i historię Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej „Pogórzanin” przybliżył Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Lenar, natomiast o Kopcu Tatarskim i legendzie z nim związanej opowiadał Wojciech Pieniążek. Kolejną bardzo interesującą opowieść o przeworskich słoniach przytoczyła słuchaczom Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, a unikatową tradycję bębnienia w Wielkim Tygodniu przybliżyła Katarzyna Ignas - etnograf w Dziale Historii Miasta i Regionu. Odbiorcy mieli okazję usłyszeć o przeworskich winach, które reklamował właściciel winnic Dariusz Rosół, natomiast o „Teatrze u Julka” i przygotowywanej sztuce „Hece w bibliotece” informowali Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Henryk Prochowski oraz scenarzystka i reżyserka sztuki Agnieszka Wajda.

Wizyta dziennikarzy RMF FM została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców zarówno tych obecnych na rynku, jak i przed odbiornikami radiowymi. Dziękujemy za głosy oddane na nasze miasto, które sprawiły, że Przeworsk był Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów do odwiedzenia naszej malowniczej miejscowości! FOTORELACJA.